Szukaj
Close this search box.

Cel do życia

Jest coś co ja nazywam odpowiedzią na pytanie „Po co wstaję z lóżka rano?” Co mnie pcha, motywuje, daje energię i siłę do działania. Co powoduje, że mi się chce.
Na przestrzeni lat tych powodów i celów przewinęło się przez kolejne mapy zrobione z Wami wiele. Dla niektórych to była kariera, dzieci, miłość, partner, dążenie do doskonałości, pieniądze, pozycja. To może być dowolna rzecz, która ciebie uruchamia.
Dla mnie jest to ciekawość życia, ciekawość tego co się dziś wydarzy, z kim porozmawiam, jak ułożą się rzeczy, które dzieją się w moim życiu. Ciekawość. Mam poczucie, że tę ciekawość świata i ludzi zaszczepiłam swoim dzieciom. Wszyscy lubimy w domu dzielić się tym co nam się przydarzyło. Potrafimy z niedużej rzeczy zrobić ciekawą opowieść. Jak słyszę „mamo musze ci to koniecznie opowiedzieć!” to uśmiecham się w środku.
Jest też tak, że ludzie nie wiedzą po co wstają rano. Bardzo by chcieli dowiedzieć się co daje im energię życiową i motywuje. Jest taki zabieg mapowy, który stawia pytanie „Co mi daje energię?” Wstawiamy zapisane takie zdanie na Mapie Marzeń i ono uruchamia nas w środku do myślenia na ten temat. Do poszukiwań, do zastanowienia się, do zwracania uwagi na rzeczy, które do tej pory nam umykały.