Szukaj
Close this search box.

Jak sprzedać działkę

k11aJakiś czas temu sprzedałam działkę nad jeziorem.
Kiedyś dawno temu marzeniem było posiadanie kawałka ziemi nad jeziorem, domu w lesie, spokój, cisza, ptaki i te sprawy. Marzenie swego czasu zrealizowałam.

Po iluś latach okazało się, że to nie moje marzenie bo w zasadzie nigdy nie było. Teren zagospodarowany, wszystko extra tylko po co.

Działka został wystawiona na sprzedaż. I…..nic. Metody, techniki, strategie sprzedażowe, cuda – wianki.

Działka i kwota jaką chciałam za nią otrzymać wylądowała na Mapie Marzen – Mapie Celów w polu fioletowym, Że sprzedaję w danym roku za określona kwotę. Sprzedaż została wsparta w polu szarym, które odpowiedzialne jest za klientów i pomocnych ludzi. I co ? I nic…. Nic się nie działo.

Działania podjęte, plan zrobiony, zadanie zgłoszone u agenta i wszechświatowi. Tak było chyba 3 lata. I w zeszłym roku temat ruszył. Ruszył na tyle, że finalnie zamieniałam działkę na gotówkę.

Co się wydarzyło?

Miałam działkę. Była i „jeść nie wołała”. Nie miałam takiej potrzeby finansowej, żeby skupić się na jej sprzedaży. Tak naprawdę nie potrzebowałam pieniędzy z jej sprzedaży. Moja energia puszczona w ten temat była, no powiedzmy sobie, nikła. Jak się sprzeda do dobrze, a jak nie to też dramatu nie będzie.

Co się zmieniło? W zeszłym roku pojawiła się propozycja, która uruchomiła we mnie energię do szukania nowych zasobów. Ale uwaga, to nie był wydatek typu samochód lub też codzienny obrót. To też miało związek z nieruchomościami. Innymi.

W mojej głowie pojawił się „link”.  Jak sprzedam działkę to kupię co innego.

Efekt. Pokazał się cel i efekt działań. Po co? Co ja z tego będę miała? Po co mam ją sprzedać? Co chce zrobić z kasą, którą z tego uzyskam?

Czy wy też sprzedajecie od trzech lat działkę, domek letniskowy, mieszkanie po babci albo zegar z kukułką?

Co będziecie mieli z tego?. O jaki efekt chodzi?

Co zrobicie z uzyskanymi pieniędzmi. Wyobraźcie to sobie. Kupicie mieszkanie na wynajem? Spłacicie kredyt za mieszkanie? Zainwestujecie w coś konkretnego bardzo? W co dokładnie?

21 stycznia 2015